tel. kom. +48 502 085 785, +48 603 756 858, +48 501 809 974

Jakie zalety mają filmy reklamowe?

Filmy promocyjne stały się najskuteczniejszym elementem marketingu. Przekazują one bardzo dużo treści w możliwie jak najkrótszym czasie, przykuwają uwagę widza oraz sprawiają, że są oni chętniejsi do zakupów. Dlaczego warto je tworzyć? W ciągu godziny pojawia się ich ogromna ilość na stacjach telewizyjnych, a różne firmy potrafią przeznaczyć na odpowiednią reklamę bardzo duże środki finansowe. Jest to najskuteczniejsza forma reklamy o czym informują wyniki sprzedaży. Filmy promocyjne umieszczone w internecie natomiast przekonują klientów do obejrzenia i skorzystania z naszych usług, zwłaszcza jeśli można zarejestrować się lub zapoznać z produktem on-line.

Filmy promocyjne w internecie

Najskuteczniejszymi spotami reklamowymi są te, które wpływają na emocje oglądającego. To właśnie dzięki nim podejmuje on decyzję o zakupie konkretnego produktu. Nic innego jak właśnie internet daje nam możliwości analizowania naszej kampanii reklamowej. Mamy możliwość monitorowania tego, ile osób zobaczyło nasz film promocyjny oraz jak on na nich wpłynął. Być może zdarzy się, że został on udostępniony znajomym lub odwiedzili oni stronę internetową firmy. Jednym słowem mamy wgląd do wszystkiego co się z nim dzieje.

Przemyślany scenariusz

Aby film promocyjny był skuteczny i przyciągnął dużą ilość klientów musi być dokładnie przemyślany. Zanim się za niego zabierzemy konieczne jest przygotowanie odpowiedniego scenariusza. Musi on zawierać wszystkie najważniejsze czynniki, takie jak między innymi najmocniejsze strony firmy, produktu czy usług, co należy wyeksponować oraz do jakiej grupy odbiorców chcemy takim spotem dotrzeć. Dopiero ustalając konkrety i mając zarys finalnej wizji możemy przystąpić do jego kręcenia. Dzięki takiemu dopracowaniu możemy być pewni, że zainteresujemy filmem dużą ilość potencjalnych klientów, którzy chętnie skorzystają z usług właśnie naszej firmy.

Produkcja filmów reklamowych

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest stworzenie planu działania. Kolejnym stworzenie atrakcyjnego scenariusza, a na koniec możemy przystąpić do działania. Do nakręcenia ciekawego spotu reklamowego o wysokiej jakości należy użyć profesjonalnego sprzętu, dzięki któremu dźwięk i obraz będą wyraźne. Warto jest skorzystać z usług doświadczonej firmy, która, jeśli jesteśmy laikiem wspomoże nas na każdym etapie tworzenia wideo i poratuje nas dobrą radą.

Zalety filmów promocyjnych

Dzięki atrakcyjności video istnieje zwiększona zapamiętywalność widza dotycząca produktu, firmy lub usługi co oczywiście zwiększa sprzedaż. Za pomocą takiego video docieramy do większej grupy odbiorców, ponieważ ludzie wolą oglądać i słuchać niż czytać, zwłaszcza jeśli chodzi o reklamy. Jesteśmy w stanie nakłonić potencjalnego klienta do rejestracji na stronie, do kupna produktu lub skorzystania z naszych usług. Za jego pomocą mamy możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców, wpływa on również na zwiększenie wizerunku marki.

Film wideo

Aby filmy promocyjne przyniosły oczekiwany efekt należy przekonać klienta, że nasz produkt jest lepszy od konkurencyjnego. Możemy W tym celu wykorzystać nie tylko produkty, ale również pracowników, sukcesy czy ekspertów. Powinien być on też klarowny i zrozumiały, wzbudzać w potencjalnym kliencie emocje, tak by zapamiętał naszą markę na dłuższy czas. Film promocyjny powinien trwać mi dłużej niż 3 minuty, w innym wypadku odbiorca może się znudzić i nie obejrzy go do końca. Jaki jeszcze powinien być film video, który ma promować naszą firmę? Otóż musi być wykonany profesjonalnie, posiadać wysokiej jakości dźwięk i wyraźny obraz. Najlepiej postawić na autentyczność i naturalność, dzięki temu wypracujemy sobie pozytywny wizerunek naszej firmy co wpłynie na jej korzyść w najbliższym czasie. Wszystkie te czynniki zapewni nam firma Alphacreation.

Reklama w telewizji czy w internecie

Według statystyk filmy reklamowe zajmują w stacjach telewizyjnych nawet 1/3 z przykładowych 10 godzin. Potencjalny odbiorca widząc spoty reklamowe najzwyczajniej odchodzi na ten czas od telewizora. Reklama znajdująca się na social mediach na przykład wzbudza w odbiorcy zainteresowanie, zwłaszcza jeśli wie on, że ni będzie trwała 15 minut, a zajmie tylko dwie minuty? Czy nie oczywiste jest, że niema sensu na tak krótki czas odchodzić od ekranu? Takim oto sposobem ogląda naszą reklamę do końca i ma możliwość zapoznania się z tym co reklamujemy.

Filmy reklamowe umieszczone na social mediach posiadają większe grono odbiorców, a co za tym idzie zwiększa się ilość pozyskanych klientów. Warto jest więc stworzyć film, który będzie intrygujący, autentyczny i wpłynie na emocje odbiorcy. Dzięki temu możemy być pewni, że wideo zostanie zapamiętane przez widza na długo.

Galeria zdjęć

//

Kontakt

J&B II ELITA Catering i Gastronomia s.c.

ul. Jagiellońska 71
70-365, Szczecin

e-mail: biuro@jbelita.pl

Będzie nam bardzo miło powitać również Państwa w gronie naszych Gości.

Zapraszamy do naszego lokalu:

Restauracja KORNER, elegancki lokal na 80 osób, 
przystosowany dla osób niepełnosprawnych (ul. Jagiellońska 71). 

Biuro: 91 484 05 49

tel. kom. +48 502 085 785
tel. kom. +48 603 756 858
tel. kom. +48 501 809 974